Chudnięcie po menopauzie

Na pewien etap żadna kobieta nie czeka z niecierpliwością. Chodzi tutaj o menopauzę, która spotyka panie po pięćdziesiątce. Na tym etapie zanika miesiączka, kobieta zaczyna szybciej się starzeć, a jej ciało odmawia posłuszeństwa i zachowuje się zupełnie inaczej. To właśnie po menopauzie kobiety najczęściej tyją, a później bezskutecznie próbują zgubić swoje kilogramy. Czy więc odchudzanie po menopauzie zawsze musi kończyć się katastrofą?

Jak objawia się menopauza?

czerwona-herbataNie, jednak trzeba je umiejętnie przeprowadzić. To oczywiste, że po menopauzie organizm kobiety bardzo mocno się zmienia, dlatego każdy jego narząd zaczyna inaczej pracować. Pewne procesy przebiegają już wolniej, więc zwalnia się tempo m.in. przemiany materii, która przecież ma spory wpływ na wagę ciała. Na szczęście układ metaboliczny zawsze można pobudzić, bo wystarczy w tym okresie więcej się ruszać (stawiając na treningi interwałowe), pić spore ilości zielonej i czerwonej herbaty oraz korzystać z ostrych przypraw. Jeśli to wszystko nie pomoże, należałoby zwrócić się o pomoc do specjalisty, który przeprowadzi jeszcze dokładne badania.

Rodzaje pacjentów

Oceni on, ile kalorii może spożywać jego pacjentka, by nie przytyć, a ile – by schudnąć. Zapotrzebowanie kaloryczne starszych kobiet jest oczywiście znacznie niższe, a wiele pań nie zdaje sobie z tego sprawy. Przez to właśnie kobiety nie mogą schudnąć, bo teoretycznie jedzą zdrowo, jednak wciąć spożywają zbyt duże ilości kalorii. Ich organizm już ich nie potrzebuje, bo nie rośnie, więc nie zużywa tak dużo energii. Jest tutaj tylko jeden wyjątek, a mowa o kobietach bardzo aktywnych fizycznie, które potrzebują większej ilości jedzenia, jaką mogłyby przekształcić na energię.

Powrót do normalności

Odchudzanie po menopauzie jest oczywiście trudniejsze, jednak nie jest niemożliwe. Wystarczy zawziąć się, ułożyć dla siebie odpowiednią dietę, zacząć ćwiczyć i nie dać się pokusom. Najczęściej to przez te małe grzeszki kobiety tyją, gdy nie mogą opanować się przed zjedzeniem czekolady. Niestety, z takich rzeczy trzeba zrezygnować, jeśli chce się chudnąć.