Ile wydajesz na palenie?

Każdy człowiek próbuje bezustannie oszczędzać. Ludzie coraz częściej rezygnują z kupowania różnych rzeczy, by tylko zobaczyć, że ich budżet się powiększa, a nie – maleje. Mimo tego dalej popełniają te same błędy, które w dużej mierze polegają na kupowaniu papierosów. Niestety, wyroby nikotynowe nie są tanie, dlatego nałogowi palacze od lat myślą nad tym, w jaki sposób mogliby palić i mimo tego oszczędzać. Daje im taką możliwość e-palenie, którym wystarczy się trochę zainteresować.

Miesięczne wydatki na papierosy

Oczywiście elektroniczne papierosy mają swoich przeciwników i jest ich dość sporo. To oni często twierdzą, że na e-paleniu można wyłącznie stracić, a nie zaoszczędzić. Za potwierdzenie swojej teorii uznają cenę elektronicznych papierosów. Nierzadko przekracza ona kilkaset złotych, więc nie jest to mała kwota, a trzeba ją jakoś zdobyć, by później móc e-palić. Dodatkowo, sam elektroniczny papieros nie wystarcza, aby z niego korzystać, bo należy dokupić do niego e-liquidy. Czy więc e-palenie rzeczywiście jest takie tanie?

Ceny elektronicznego palenia

papierosPrzeciwnicy tej metody nie mają zbyt wiele racji. Oni zwracają uwagę wyłącznie na cenę elektronicznych papierosów, a nie patrzą na to, ile trzeba zapłacić za tradycyjne wyroby tytoniowe. Najczęściej są one znacznie droższe, bo już dziś nikt nie zdobędzie paczki fajek za mniej niż 10 złotych. Palaczowi taka paczka wystarczy na mniej niż dwa dni, więc tygodniowo straci on ponad 100 złotych. Elektroniczny papieros jest natomiast tak skonstruowany, że można z niego korzystać praktycznie bez ograniczeń. Dodatkowo, e-liquidy również nie są drogie, a można je znaleźć w atrakcyjnych cenach. Zawsze się to opłaca.

Co jest tańsze?

Jeśli jednak ktoś dalej nie może zdecydować, czy e-palenie rzeczywiście będzie dla niego tańsze, powinien po prostu przetestować je na sobie. Spokojnie zakupi używanego papierosa elektronicznego, by później stosować go przynajmniej przez miesiąc. Prawdopodobnie szybko się do niego przekona, gdy zauważy, że pieniądze nie znikają już tak szybko z jego konta, więc zdoła je zaoszczędzić.