Wybielanie metodami domowymi a wybielanie profesjonalne

Mówiąc o wybielaniu zębów mamy na myśli rozjaśnienie ich koloru, jednak dostępnych metod wybielania zębów jest wiele. Zabiegi wybielania dzielimy przede wszystkim na dwie grupy, pierwsza to wszystkie zabiegi, które możemy wykonać w domu, druga grupa ta zabiegi profesjonalne wykonywane w gabinetach stomatologicznych i protetycznych.

Sposoby wybielania zębów

Dyskusja, która grupa zabiegów jest skuteczniejsza, trwa już dłuższy czas, jednak nie ma jednoznacznej odpowiedzi przemawiającą za większą skutecznością którejś grupy zabiegów. Duże znaczenie ma tutaj stan uzębienia osoby, która chce wybielić zęby. Jeżeli te są w dobrym stanie, nie posiadają ubytków, ani nie są dotknięte np. fluorozą to warto najpierw spróbować tzw. metod domowych, których jest wiele i możemy wybrać najwygodniejszą dla nas. Wybielanie zębów metodami domowymi trwa dłużej niż w przypadku zabiegów profesjonalnych, jednak jest też dużo tańsze. Wybielanie zębów w domu trwa od pięciu dni do czterech tygodni a dużo testów znajdziemy na stronie szczoteczka-elektryczna.edu.pl/ranking-srodkow-wybielajacych-zeby, zabiegi wykonywane w gabinetach mogą być skończone już podczas pierwszej wizyty, czasami potrzeba ich dwóch lub trzech, w zależności od tego, jak zaleci lekarz prowadzący.

Jakie zabiegi?

wybielanie zębówWszystkie zabiegi wybielania wykonywane w gabinetach są zalecane przede wszystkim w przypadku osób, których stan uzębienia może być przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów na własną rękę. Niezależnie od tego, czy pacjent cierpi na nadwrażliwość zębów, czy też znaczne ubytki szkliwa, czy np. fluorozę stomatolog pomoże mu wybrać optymalną i bezpieczną dla jego zdrowia metodę wybielania zębów.

Profesjonalne wybielanie zębów wykonane w gabinecie jest droższe i to kilkakrotnie od zabiegów wykonanych tzw. domowymi metodami, jednak efekty są widocznie niemal od pierwszej wizyty, dlatego też jest to najlepsza metoda, dla tych którzy oczekują natychmiastowych efektów oraz oczekują szybkiego wybielania.

Efekty wybielania

W niektórych przypadkach stosuje się również tzw. Metody łączone, które polegają na zastosowaniu wybranych metod wybielania gabinetowego razem z wybielaniem domowym. Zazwyczaj metodę tę stosuje się w takich przypadkach, gdzie leczenie sposobami domowymi może nie przynieść żadnych efektów, jednak po uprzednim zastosowaniu wybielania gabinetowego, jest w stanie ograniczyć koszty całego zabiegu i przynieść zadowalający efekt. Zarówno wybielanie domowymi metodami, jak i metodami profesjonalnymi może przynieść równie dobry efekt, dobór metod warto jednak zlecić stomatologowi, który na podstawie oceny stanu uzębienia dobierze optymalne.